70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Rachunek osobisty w banku

Licz na Kredyt i weź n stroonę i zawnioskuj już dziś

Rachunek osobisty w banku

Rachunek osobisty w banku

Czy wiesz, co możesz zyskać, zakładając konto w banku? Poznaj najważniejsze korzyści wynikające z założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy

Choć mogłoby się wydawać, że usługi bankowe są niezwykle popularne, a dla wielu osób stanowią nawet zwykłą codzienność, to zgodnie z szacunkami wciąż spora część Polaków nie ma konta osobistego. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, nie ulega jednak wątpliwości, że rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy wiąże się z mnóstwem korzyści dla jego posiadacza. Szczególnie jeśli posiadasz konto w jednym z renomowanych banków, jak np. bank BNP Paribas.

Konto w banku – czemu warto je mieć?

Jednym z podstawowych argumentów przemawiających za założeniem konta w banku takim jak bank BNP Paribas jest pełne bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunku. Nie musisz trzymać gotówki w domu, obawiając się o jej zagubienie, zniszczenie czy kradzież. Dzięki temu, że znajduje się ona na twoim koncie, możesz korzystać z niej w dowolnym momencie, a dodatkowo objęta jest pełną ochroną. Zaloguj się w bankowości elektronicznej, aby sprawdzić obecny stan konta. Warto dodać, że gotówka zdeponowana na koncie osobistym jest też objęta ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do równowartości 100 000 euro. Dlatego nie musisz w ogóle obawiać się utraty swoich środków, a ROR jest w pewnym sensie synonimem bezpieczeństwa twoich funduszy. Należy też podkreślić, że gwarancją ze strony Bankowego Funduszu Gwarancyjnego nie są objęte np. inwestycje w akcje, waluty lub surowce.

Założenie konta osobistego wiąże się też z innymi korzyściami, które nie zawsze są od razu widoczne. ROR to znakomity sposób na zwiększenie kontroli nad swoimi wydatkami. Dzięki bankowości elektronicznej łatwo i szybko dokonasz płatności bezgotówkowej, założysz lokatę czy nawet zainwestujesz na giełdzie – a to wciąż tylko niektóre z możliwości, z których warto skorzystać. Ponadto w historii twojego konta generowane są różnorodne raporty, na podstawie których możesz sprawdzić, jakie są twoje wydatki. Wprowadzając pewne ograniczenia, zaczniesz oszczędzać, by zgromadzone w ten sposób środki wydać np. na swoje marzenia.

Nie można przy tym pominąć historii twojego konta – jeżeli znajdują się w niej regularne wpływy, o wiele łatwiej udokumentujesz swoje dochody, co jest pierwszym krokiem do obliczenia zdolności kredytowej. W ten sposób zwiększysz swoje szanse na pozytywną decyzję banku dotyczącą udzielenia ci tego rodzaju zobowiązania.

Jeśli chcesz korzystać z szybkich płatności bezgotówkowych i mieć pełną gwarancję bezpieczeństwa twoich finansów, załóż konto osobiste w banku takim jak bank BNP Paribas. Dzięki temu uzyskasz wiele korzyści i będziesz mógł korzystać z wielu udogodnień. W końcu w XXI wieku wszystkie rozwiązania z zakresu „smart” są niezwykle popularne i użyteczne, a transakcje bezgotówkowe bez wątpienia do nich należą.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments