70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Klimatyzatory postojowe Trzebiatów

Licz na Kredyt i weź n stroonę i zawnioskuj już dziś

Klimatyzatory postojowe Trzebiatów

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często obserwujemy jak kierowcy, stojąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg ten jest kłopotliwy i ze powodów dobrych i oczywiście ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Szczecinek

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas jazdy jest oczywistym zachowaniem, od którego trudno uciec, to zarabianie z niej w trakcie postoju nie istnieje teraz wskazane. Marnujemy paliwo i zużywamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne jest toż, że zmienia on bezpieczeństwo rzeczy i zapewnia, że kierowca i ładunek trafią na stanowisko w całości.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na zbycie możemy spotkać dwa rodzaje klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten pierwszy działa mało na podobnej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego stanowiskiem jest obniżenie temperatury i ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Kluczowe elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są włożone w jednej obudowie montowanej z listy na dachu kabiny pojazdu czy na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, dostosowuje się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest napędem elektrycznym natomiast w razie konieczności chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje także wyposażone w układ, który gwarantuje nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może tworzyć automatycznie lub potrafimy nią sterować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Wolin

Z zmiany postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem dużo modniejszym i coś nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w ciąg została wprowadzona woda. Jest ona właśnie schładzana, a niewątpliwą korzyścią tego rodzaju klimatyzatorów jest toż, że nie zmieniają wilgotności powietrza we tłu pojazdu, a tylko obniżają dominującą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego modelu występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa dana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza jest wykorzystane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tu zlokalizowany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi wysoce bogata, bo potrafi on obniżyć temperaturę powietrza dominującą we tłu pojazdu nawet o sto procent w układzie do temperatury na zewnątrz. A ze powodu na uszkodzenie zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie tworzy w chłodnym klimacie. Także kiedy w sukcesu sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z zastosowaniem pilota lub zarządzać nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie dużą wartością jest niewielki pobór prądu potrzebny do prawidłowego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Wolin

0 0 votes
Daj ocenę

 

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments